Diese Seite wird nicht mehr unterstützt. Aktuelles Angebot ist: www.nastavky.cz (DE version)

Papierkisten

Další uřitečnou pomůckou je papírová krabice na oddělky na rámkové míře Langstroth 2/3 a 3/4. Stále se rozšiřující sortiment doplňků pro tuto světově nejrozšířenější rámkovou míru je dalším argumentem pro využívání úlového systému Langstroth.

 

Krabice je vyrobena z velmi kvalitního dlouhovlákenného papíru, který snese i dlouhodobé provozování ve venkovním prostředí. Nakoupíte-li oddělky v těchto krabicích, nemusíte příliš spěchat s překládáním do úlu. Je-li krabice zajištěna proti přímému styku s vodou, je díky své konstrukci schopna sloužit jako obydlí pro Vaše včelky i několik měsíců. Běžné klopové krabice jsou vyráběny z papíru s vysokým podílem recyklovaného papíru a takový materiál má výrazně kratší životnost i pevnost. Konstrukce nabízených krabic se zesílenými stěnami má navíc i výrazně lepší tepelně-izolační vlastnosti.

 

Právě v souvislosti s problematikou moru včelího plodu je papírová krabice ideálním a hygienickým způsobem, jak oddělky převézt a nepřevážet přitom např. použité úly.

 

Chovatelé ocení zejména to, že krabici je dostačující bez jakéhokoli dalšího náčiní a lepidla jen složit a to díky promyšlené konstrukci. V hlavní sezóně, kdy času není nazbyt a každá minuta je drahá, není nutné připevňování dřevěných lišt pro zavěšení rámků.